ASICentrum

Firma ASICentrum, založená v roce 1992 v Praze, je návrhové středisko mateřské firmy EM Microelectronic a vývojové centrum pro divizi Swatch Group Services a firmu ETA. Již od roku 2001 se ASICentrum podílí na návrhu nejpokročilejších nízko příkonových a nízko napěťových analogo-číslicových integrovaných obvodů pro EM Microelectronic. Nově přistoupily aktivity v oblasti návrhu embedded SW (od 11/2015) a spolupráce na vývoji různých mobilních aplikací s bezdrátovou komunikací a informačních systémů (od 1/2016).  ASICentrum má certifikace ISO9001:2015 a ISO/TS16946:2016. ASICentrum dlouhodobě spolupracuje s vysokými školami v České republice, a to přednáškami, školením studentů a poskytováním témat diplomových prací.

EM Microelectronic, švýcarská firma patřící do skupiny Swatch Group, dodává integrované obvody, displeje a elektronické moduly, a to nejen pro použití při výrobě hodinek. Má know-how pro návrh a výrobu obvodů s extrémně nízkým příkonem a nízkým napětím pro použití u přenosných zařízení napájených z baterií. Tyto technologie EM využívá pro vývoj a výrobu široké škály inovativních výrobků, zahrnujících například bezdrátový přenos (RFID, Bluetooth), chytré senzory (optické, pohybu, magnetické) a získávání energie pro spotřební, průmyslové a automotive aplikace. Obvody z EM lze nalézt v mobilních telefonech, periferiích PC, v zařízeních IoT a v identifikačních systémech předních světových výrobců. Pro dodávky nejpokročilejších obvodů je výhodou vlastní výroba polovodičových čipů. Centrála firmy EM Microelectronic se nachází v Marin ve Švýcarsku, její návrhová střediska jsou v Praze/Brně (ČR), v Colorado Springs (USA) a část výrobních kapacit v Asii.

Swatch Group je nadnárodní korporace podnikající ve výrobě a prodeji hodinek, šperků a hodinkových komponent. Do Swatch Group patří 18 známých hodinkových značek: Brequet, Harry Winston, Blancpain, Glashutte Original, Jaquet Droz, Leon Hatot, Omega, Longines, Rado, Union Glashutte, Tissot, Balmain, Certina, Mido, Hamilton, Calvin Klein watches + jewelry, Swatch a Flik Flak a dvě maloobchodní značky: společnosti Tourbillon a Hour Passion. Výrobní společnosti skupiny rovněž dodávají komponenty a elektronické systémy třetím stranám pro užití v hodinářském průmyslu i mimo něj. Její značka Omega je na špici v oblasti oficiálního měření času a zpracování dat při význačných mezinárodních sportovních událostech, jako tomu bylo při většině Olympijských her během poslední dekády. Skupina Swatch Group má výjimečnou emotivní kulturu. Krása, smyslnost a emotivita je součástí hodinek stejně jako nejnovější technika, kvalita a přidaná hodnota na zápěstí zákazníka. Obojí, emotivní poezie i inovativnost, hraje aktivní roli ve vztahu k zákazníkům. Swatch Group založil v r. 1983 Nicolas G. Hayek. Skupina zaměstnává přibližně 36 000 osob v padesáti zemích světa.

SLUŽBY A PRODUKTY

více se dozvíte zde