:: novinky a akce
www.electronicsystems.swatchgroup.com
www.emmicroelectronic.com
www.mentor.com
submit...
tisk stránky uloľit stránku odeslat stránku POSLAT E-MAIL/REGISTROVAT SE DO MAILING LISTU

 

AsiCentrum


:: [SMART CHIPS] ::

:: [ANIMACE] ::


Posledni úpravy:
11.03.2015

NOVINKY A AKCE

 

Veletrh AMPER Brno 24.-27.3.2015
Navštivte nás ve stánku 8.01 v hale V na veletrhu Amper.

Rádi vám předvedeme poslední novinky :
• vzorky nové generace Bluetooth SMART Beacons s akcelerometrem (EMBC02)
• měření teploty pomocí UHF RFID technologie (EM4325)
• nové obvody pro NFC aplikace (EM4237)

Vše bude představeno také na odborném semináři Elektronické součástky a aplikace v přednášce
Bluetooth® SMART beacons a bezdrátová komunikace s obvody EM Microelectronic. Seminář se koná 25.3. od 9.00 do 13.00 hod v pavilonu P, sál P4c,d, 2. patro.
Vstup je volný a to na základě předchozí registrace zde.

 

Bluetooth® SMART Beacons – chytré elektronické majáky
Univerzální výkonná aplikace s úsporným napájením, kterou lze využít všude, kde je použita technologie iBeacon. Podporuje bezdrátové přenosy senzorických údajů a mnoho dalších aplikací využívajících bezdrátovou komunikaci Bluetooth Low Energy (BLE, v 4.0).

• Nízká spotřeba - méně než 20μA spotřeba umožňuje více než 18měsíční provoz s vestavěnou knoflíkovou baterií CR2032. Červená a zelená dioda informují o provozním stavu zařízení.
• Velký dosah - integrovaná tištěná anténa minimalizuje náklady a maximalizuje rozsah komunikace, který např. pro iPhone 5S může činit v jednom z přednastavených režimů 75 metrů.
• Zabezpečení - optimalizovaná architektura obvodu zajišťuje celkovou imunitu vůči útokům "z éteru", v situacích kdy pachatel není ve fyzickém kontaktu se součástkou.
• Odolnost vůči povětrnostním vlivům - aplikace je předem naprogramovaná a připravená k použití v náročných venkovních podmínkách.
• Flexibilita - standardně dodávaný hardware a firmware lze snadno modifikovat pro většinu aplikací. Pro složitější aplikace je k dispozici vývojový kit, plně kompatibilní s ultra-low power mikrokontrolérem EM6819. Možnost umístit (přišroubovat, pověsit) prakticky kamkoliv.
• Bezplatné aplikace pro iOS a Android.

Článek "Bluetooth® SMART Beacons – chytré elektronické majáky" z časopisu DPS najdete zde.
Více o obvodu EM9301 zde, o volně prodejném majáku EMBC01 zde.
Tisková zpráva pod následujícím odkazem :

 

Mezinárodní Auto-ID konference v Ostravě
S přednáškou "Bezdrátová identifikace a komunikace - to není jenom RFID" jsme se zúčastnili mezinárodní Auto-ID konference s podtitulem RFID technologie v praktickém životě, která se konala 12.listopadu 2014 na Vysoké škole báňské Technické univerzity Ostrava. Více informací zde, program a pozvánka v pdf.
644 Kb

 

EM7180 SENtral koprocesor pro senzorovou fúzi a aplikace EM7180SFP
Speciálně určený pro sensor fusion aplikace je nový integrovaný obvod EM7180 SENtral firmy EM Microelectronic. Základní vlastnosti:
• nepřetržité snímání a optimalizace pohybu 3 MEMS senzorů v 9 osách: 3-osý gyroskop, 3-osý akcelerometr a 3-osý magnetometr
• využití vysoce sofistikovaného algoritmu pro zpracování dat
• velmi nízká spotřeba 200 µA
• rozměry pouhých 1,6mm x 1,6mm.

Praktické uplatnění již pohybový koprocesor EM7180 SENtral našel v aplikaci EM7180SFP, společném produktu firem EM Microelectronic a PNI Sensor Corporation. Obsahuje obvod EM7180 SENtral, 3 senzory a hostitelský procesor.

Článek s podrobným popisem zveřejněný v časopise DPS najdete zde, bližší specifikaci produktu na níže uvedeném odkazu.

 

Seminář Xpedition - nová generace návrhu DPS
Ve čtvrtek 5.6.2014 se v hotelu Akademie Naháč u Chocerad uskutečnil odborný seminář pro uživatele i zájemce o programové prostředky pro návrh a analýzu desek s plošnými spoji pomocí platforem Xpedition a HyperLynx.
Přednášky a živé prezentace připravili experti z firem Mentor Graphics a ASICentrum.
Xpedition Enterprise představuje modernizovanou platformu vycházející z klasické Expedition PCB. Xpedition je profesionální systém pro komplexní návrh desek plošných spojů, se zvláštním důrazem na návrhy high-speed a RF. Xpedition umožňuje realizovat nejnáročnější aplikace; systém je možné optimalizovat jak pro práci na samostatných pracovištích, tak i na spolupráci větších návrhových týmů v mezinárodním měřítku. Velkou výhodou Xpedition je jeho modulární stavba a s ní spojená možnost postupného přechodu na vyšší úroveň návrhu.
Společně s alternativním systémem PADS a dalšími specializovanými nástroji pro zkvalitnění jednotlivých fází návrhu je firma Mentor Graphics jasným evropským i světovým leaderem trhu s návrhovými systémy pro desky plošných spojů.
Prezentace ze semináře jsou ke stažení zde.
 

 

EM4237 - ISO/IEC15693 čip zabezpečený proti padělání
EM4237 je první čip s vysokou úrovní zabezpečení a vysokým RF výkonem; představuje efektivní a bezpečné řešení v boji proti padělání a k ochraně značky.
• vysoká úroveň zabezpečení splňující normu ISO/IEC15693
• univerzální identifikační karta a šifrovaný digitální certifikát
• bezpečnost součástky založena na veřejné technologii proudové šifry používané k zajištění integrity paměťových dat a zabezpečené komunikaci
• ochrana datové paměti 2 kbit nastavením přístupových podmínek a práv
• po úspěšné vzájemné autentizaci může být datová komunikace volitelně zakódována pomocí 4bytového MAC (Message Autentication Code)
• každý čip EM4237 obsahuje unikátní 64bitový identifikátor a volitelný 32bytový digitální certifikát ECC
• smartphone s NFC a zapnutou zabezpečenou aplikací může obě tyto informace přečíst, připojit se k serveru prostřednictvím cloudu, zpracovat informace a potvrdit autenticitu zboží
• v režimu "soukromí" čip buď neodpovídá na podněty ze čtečky RFID nebo vysílá náhodná UID čísla, která se využijí během následující transakce
EM4237 je k dispozici na plátku nebo v ultratenkém pouzdru (z důvodu minimalizace rozměrů tagu). Tisková zpráva a bližší specifikace produktu pod následujícím odkazem.

 

EM4126 - vysoce citlivý SGTIN-198 EPC Gen2 RFID čip
Představen nový čip EM4126 vyvinutý v souladu s protokolem EPC Class-1 (GEN2) RFID IC:
• primární určení pro RFID tagy pro šperky, hodinky, kosmetiku a další produkty s malými rozměry, resp. s vyšší cenou
• vysoká citlivost; -19 dBm na čipu, resp. -21 dBm na tagu se ziskem dipólu 2 dBi (25µs, 250 kHz BLF)
• rychlost přenosu dat (vysílání: 40 až 160 kbit/s, příjem: 40 až 640 kbit/s)
• delší čtecí vzdálenosti s výrazně menší anténou/tagem
• větší paměť: 224 bitová non-volatilní paměť (16 bit PC Word a 208 bit UII/EPC kód)
• podpora datových struktur ISO a EPC
• kódování SGTIN-198, resp. vylepšená alternativa SGTIN-96, s alfanumerickou serializací (řetězec až dvaceti 7bitových znaků) pro větší flexibilitu a lepší čitelnost.
• režim čtení na krátkou vzdálenost, např. ve vodě
• rozšířený teplotní rozsah (-40°C to +85°C)
• aplikace: sledování zboží, identifikace kontejnerů, kontrola přístupu, kontrola majetku.
EM4126 se dodává pouze ve formě nařezaných čipů na plátcích, nikoliv zapouzdřený.

EM Microelectronic má v nabídce i podobný RFID čip EM4124.

 

Elektronické součástky a aplikace @ AMPER 2014 - 19.3.2014 Brno - odborný seminář
Firma ASICentrum předvedla atraktivní ukázky bezdrátové komunikace v přednášce s názvem "Bezdrátová komunikace v praxi (NFC, RFID, BLE)", jejímiž hlavními body byly:
1) NFC - nový čip NF4 pro "Near Field Communication", vývojový kit EMDB415 s čipem NF4
2) RFID - unikátní vlastnosti UHF RFID čipu EM4325- bezdrátové měření teploty, miniaturní UHF čtečka a demo pro chytré mobilní telefony s OS Android
3) BLE - komunikace pomocí technologie "Bluetooth Low Energy", čip EM9301 v reálných produktech, referenční návrhy zapojení - emBeacon, BLE TAGs, demo pro Apple mobilní telefon.
Kompletní prezentace firmy ASICentrum, která byla v anketě mezi téměř stovkou účastníků vyhodnocena jako nejlepší, je po přihlášení ke stažení zde; fotogalerii ze semináře si lze prohlédnout zde.
Podrobnější informace o všech prezentovaných tématech naleznete níže v této sekci.
Seminář uspořádal odborný časopis DPS Elektronika od A do Z a firma ASICentrum byla jedním z jeho partnerů. Při losování na konci hojně navštíveného semináře firma ASICentrum věnovala šťastnému výherci pedometr Bluetooth health tracker BT005, který pro svou funkci využívá předností BLE čipu EM9301.
http://www.dps-az.cz/cs/soucastky-amper-2014

 

emBeacon - kompletní Bluetooth aplikace s EM9301
Nová referenční Bluetooth Low Energy aplikace firmy EM Microelectronic postavená s využitím obvodů EM9301 (Bluetooth SMART Controller) a EM6819 (1V Flash Microcontroller):
• aplikace založená na technologii pro lokalizaci a interakci mobilních zařízení v určitém prostoru (až 50 m uvnitř a 100 m venku)
• v režimu emBeacon pro iPhone - dodává chytrým telefonům v blízkosti informace o teplotě, úrovni světla, stavu baterie, síle signálu a přenesených paketech; po rozšíření i o vlhkosti, stisknutí tlačítka, pohybu, nárazu a další
• v režimu iBeacon umožňuje pomocí ID kódu doručit chytrým telefonům v dosahu vysílače informaci uloženou na vzdáleném serveru
• extrémně nízká spotřeba energie a nízké napájecí napětí (1,5 V; 3 V)
• výdrž s knoflíkovými nebo standardními bateriemi (AA, AAA) 2 až >10 roků
• výdrž při napájení tištěnou baterií více než měsíc
• při napájení z přírodních zdrojů fungování systému několik hodin až několik dní (v závislosti na použitém kapacitoru)
Pro zájemce o vyzkoušení máme k dispozici 2 druhy kompletních aplikací, buď s malými rozměry nebo větší, ale cenově příznivější.
Aplikace emBeacon byla popsána v článku publikovaném v časopisu DPS - Elektronika od A do Z č. 3/2014 - viz pdf kopie níže.
O volně prodejném obvodu EM9301 a jiné jeho aplikaci s minimální spotřebou vyšly články v časopisu DPS Elektronika od A do Z v číslech 1 a 2/2013
http://www.emmicroelectronic.com/Products.asp?IdProduct=316

 

EM4325 - semiaktivní RFID čip s teplotním senzorem
RFID čip EM4325 v sobě kombinuje komunikační protokol standardu EPC spolu s jednodušším protokolem standardu TOTAL, s nímž jsou spojeny nižší náklady pasivního RFID systému.
Nabízí výrazně vyšší dosah čtení a zvýšenou odolnost komunikace, které jsou jinak k dispozici jen u aktivních RFID.
Integrovaný teplotní senzor sleduje teplotu od -40°C do +64°C.
V čistě pasivním režimu může být tento senzor přes elektromagnetické pole použit pro okamžitý odečet.
O obvodu EM4325 vyšel článek v časopisu DPS 3/2013 - viz pdf.
1435 Kb  http://www.emmicroelectronic.com/Products.asp?IdProduct=295

 

Mikroelektronika 2013 - dny otevřených dveří na ČVUT FEL 22.11.2013
7.ročník organizovala 22.11.2013 na FEL ČVUT v Praze Katedra mikroelektroniky. Cílem byla jako vždy propagace elektroniky a mikroelektroniky v ČR mezi odbornou veřejností ale hlavně mezi studenty středních škol.
Firma ASICentrum představila několik zařízení - výsledků práce svých zaměstnanců, většinou absolventů pražské Elektrotechnické fakulty na ČVUT.
• čip NF4 a technologie NFC
• EM4325 - semiaktivní RFID čip s teplotním senzorem, který v sobě kombinuje komunikační protokol standardu EPC spolu s jednodušším protokolem standardu TOTAL, s nímž jsou spojeny nižší náklady pasivního RFID systému. Nabízí výrazně vyšší dosah čtení a zvýšenou odolnost komunikace, které jsou jinak k dispozici jen u aktivních RFID.
• bezdrátové aplikace na bázi Bluetooth low energy kontroléru EM9301, plně integrovaného 2,4GHz transceiveru EM9201 a 8bitového flash mikrokontroléru EM6819. Všechny tyto obvody pracují s nízkým napájecím napětím a velmi nízkým příkonem. K napájení jejich aplikací tak může stačit i jedna knoflíková baterie.
 

 

NF4 - NFC Typ 4 - čip s duálním rozhraním
• bezkontaktní rozhraní standardu ISO/IEC14443 typ A, rychlost přenosu dat 106 kbps až 848 kbps
• kontaktní rozhraní - dvouvodičová, sériová, obousměrná linka s rychlostí přenosu dat až 1Mb/s a hodinovým signálem
• velikost datové FLASH paměti na čipu lze zvolit z hodnot 8, 32 nebo 64kB
• napájení : kontaktně přes pin 7 z baterie či jakéhokoliv jiného zdroje nebo bezdrátově z RF pole generovaného čtečkou - až 1mA při napětí 3,3V
• zabezpečení : heslo, autentizační mechanismus AES-128, Message Authentication Code, Secure Messaging
OBVOD NF4 I VÝVOJOVÝ KIT EMDB415 JSOU VOLNĚ PRODEJNÉ. BEZPLATNÉ VZORKY NF4 V POUZDŘE SO8 JSOU K DISPOZICI.
DETAILNÍ INFORMACE NAJDETE POD NÁSLEDUJÍCÍM ODKAZEM.

Článek o obvodu NF4 vyšel v časopisu DPS - Elektronika od A do Z č. 1/2014 a 2/2014
1663 Kb  http://www.emmicroelectronic.com/Products.asp?IdProduct=310

 

Rekordní tržby Swatch Group v roce 2013
Hrubé tržby skupiny Swatch Group vzrostly v roce 2013 na nový historický rekord 8 817 miliónů CHF, což představuje zvýšení o 8,3% v porovnání s rokem 2012. Výsledek je o to cennější, že i v minulém roce pokračovalo nadhodnocení směnného kurzu švýcarského franku, zejména vůči USD a JPY.
Hlavními tahouny růstu bylo 20 silných značek podporovaných rozsáhlou distribuční a maloobchodní sítí.
Hodinky a šperky dosáhly růstu tržeb o více než 10%. Hrubé tržby v tomto segmentu vzrostly včetně výroby o 8,6% na 8 532 mil. CHF a čisté tržby o 8,8% na mil. 8 173 CHF. Porovnáme-li vývoz hodinek celého švýcarského hodinkářského průmyslu, který vzrostl ke konci listopadu 2013 o 1,8%, vidíme výrazný nárůst tržního podílu ve prospěch Swatch Group.
I výhled na letošní rok zůstává velmi pozitivní. Po čtyřech letech silného a dynamického růstu Swatch Group, stejně jako celého švýcarského hodinkářského průmyslu, se v roce 2014 očekává pokračování tohoto zdravého růstu.
Více informací naleznete pod níže uvedeným odkazem.
http://www.swatchgroup.com/en/services/archive/2014/swatch_group_key_figures_2013

 

EM4333 - DVA PROTOKOLY V JEDNÉ KARTĚ S JEDINOU ANTÉNOU
Duální bezkontaktní Smart Card s automatickou rozšířenou detekcí protokolů ISO14443 a ISO15693 a společnou sdílenou pamětí EEPROM 4kB
Vicinity - protokol s vazbou na dálku v souladu s normou ISO/IEC 15693
- vysoká míra zabezpečení datových přenosů (otevřená proudová šifra Grain128a s délkou klíče 128 bitů)
- bezpečnost datových přenosů zajištěna 3 cykly vzájemného ověřování a autentizačním kódem.
Proximity - protokol s vazbou na blízko v souladu s normou ISO/IEC 14443A
- obousměrný přenos až 848kbps (v aplikacích vyžadujících vysokou rychlost a bezpečné přenosy)
- rozšířené jádro o koprocesory AES-128, DES/3-DES a DMA (zvýšení výkonu hardware pro rozsáhlé paměťové operace)
Vzorky obvodu jsou k dispozici ve formě plastových ISO karet. Vývojové prostředky a emulátor: prostředí Keil µVision3/4 + ISO14443 Low Level knihovna příkladů kódů pro vývojáře OS.
O obvodu EM4333 vyšel článek v časopisu DPS 5/2013.
1940 Kb  http://www.emmicroelectronic.com/DetailNews.asp?IdNews=127

 

EM3027, V3025 - 32,768 kHz přesné obvody reálného času s kompenzací vlivu teploty
EM3027 vykazuje velmi vysokou frekvenční stabilitu <10 ppm v celém napěťovém (1,3 V až 5,5 V) i teplotním (-40°C až +125°C) rozsahu
• typická spotřeba při 20°C 600nA
• sériová komunikace přes sběrnice I2C nebo SPI (3 vodiče)
• 2 EEPROM a 8 RAM uživatelsky přístupných datových bytů
• pouzdra SO8, TSSOP8, TSSOP14
V3025 má integrovaný 32kHz krystalový oscilátor a obsahuje 8bitovou paralelní sběrnici
• 16 RAM uživatelsky přístupných datových bytů
• pouzdro SO28
O těchto obvodech vyšel článek v časopisu DPS 6/2013.
1835 Kb  http://www.emmicroelectronic.com/Products.asp?IdProduct=266

 

EM9301 - obvod získal prestižní ocenění na EDN China
Jako nejlepší produkt v oblasti komunikací a sítí byl vyhlášen obvod EM9301 při vyhlašování cen za inovaci EDN China Innovation Best Product Award 2012. Tato významná mediální organizace každoročně vyhlašuje vítěze v 9 hlavních technologických kategoriích.
Obvod EM9301 je první generací Bluetooth low energy (BLE) kontrolérů firmy EM Microelectronic s nízkým napájecím napětím a velmi nízkou spotřebou energie. EM9301 je výsledkem práce vývojářů firmy ASICentrum, návrhového střediska firmy EM Microelectronic.
K praktickému vyzkoušení technologie Bluetooth low energy 4.0 a vytváření prototypů různých aplikací je k dispozici ukázkový vývojový kit s kompletním vývojovým prostředím. Vývojový kit sestává z vývojové desky, BLE modulu, USB hardwarového klíče a demonstračního software.
Dalším příkladem aplikace je TAG na bázi EM9301 umožňující využití různých senzorů v single-mode aplikacích Bluetooth low energy a zahrnující hardwarové komponenty s ultranízkou spotřebou, BLE architekturou a firmware pro ovládání senzorů. Aplikace rovněž umožňuje vývoj vlastních aplikací pro chytré telefony a tablety společnosti Apple.
Zapouzdřené vzorky obvodu EM9301 jsou k dispozici.
Celou tiskovou zprávu a článek s popisem obvodu EM9301 včetně bezdrátové aplikace naleznete níže.
2946 Kb  http://www.emmicroelectronic.com/DetailNews.asp?IdNews=128

 

EM4124 s certifikací EPC
UHF RFID čip EM4124 firmy EM Microelectronic získal certifikát EPCglobal Interoperability Certification; je tak v souladu s protokolem EPCglobal Class 1 generation 2 UHF Air Interface.
Obvod EM4124 dosahuje jedinečné úrovně typické citlivosti čtení -19dBm na úrovni čipu, která odpovídá typické -21dBm citlivosti na úrovni tagu (pro "dipól" se ziskem 2dBi); výsledkem je nejdelší čtecí vzdálenost ve své třídě.
Aby byla zajištěna plná sledovatelnost, je každá součástka dodávána s unikátním 64-bitovým identifikátorem (TID / UID) naprogramovaným a uzamčeným výrobcem. Kromě toho umožňuje 256 bitů non-volatilní paměti podporu datových struktur ISO a EPC; 112bitový EPC kód, 32bitové "kill" heslo a 32bitové přístupové heslo mohou být naprogramovány uživatelem. Nekonzistentnosti dat nebo klonování tagu dále zabraňují továrně naprogramovaný TID a běžný kód EPC.
EM4124 je k dispozici v nařezaných plátcích. Ukázkové tagy je možné získat na vyžádání.
O obvodu EM4124 vyšel článek v časopisu DPS 4/2013 - viz pdf.
1481 Kb  http://www.emmicroelectronic.com/Products.asp?IdProduct=299

 

EM9201 a EM6819 - obvody pro aplikace s nízkou spotřebou
V čísle 5/2012 (září/říjen) odborného časopisu DPS – Plošné spoje od A do Z byl publikován článek "2,45GHz transceiver EM9201 a mikrokontrolér EM6819" autora Ing. Petra Matějky.
Autor přináší popis dvou obvodů vyvinutých pražskou firmou ASICentrum, návrhovém středisku společnosti EM Microelectronic. Vlastnosti těchto dvou obvodů umožňují vytváření řady užitečných aplikací, které se vyznačují zejména velice nízkou spotřebou. Příklad jedné takové zajímavé aplikace bezdrátového přenosu, vyvinuté ve spolupráci s Laboratoří pro vývoj a realizaci elektrotechnické fakulty ČVUT (LVR), bude zveřejněn v dalším čísle.
Oba obvody jsou volně prodejné a jejich prototypové vzorky jsou k dispozici. Jakékoliv informace o těchto obvodech e jejich aplikacích získáte prostřednictvím tohoto e-mailu.
3630 Kb  http://www.emmicroelectronic.com/Products.asp?IdProduct=278

 

ARCHIV

 

PLAY INTRO www.emmicroelectronic.com "zpět na homepage" www.swatchgroup.com