ASICentrum

Firma ASICentrum, založená v roce 1992 v Praze, je návrhové středisko mateřské firmy EM Microelectronic a vývojové centrum pro divizi Swatch Group Services. Již od roku 2001 se ASICentrum podílí na návrhu nejpokročilejších nízko příkonových a nízko napěťových analogo-číslicových integrovaných obvodů pro EM Microelectronic. Portfolio obvodů zahrnuje mezi jinými obvody RFID, mikrokontroléry, obvody pro smart power management, komunikační obvody (NFC, BLE), časovací obvody a oscilátory, obvody pro automobilový průmysl, senzory a řídící obvody pro LCD displeje. Nově přistoupily aktivity v oblasti návrhu embedded SW (od 11/2015) a spolupráce na vývoji různých mobilních aplikací s bezdrátovou komunikací a informačních systémů (od 1/2016).  ASICentrum má certifikace ISO9001:2002 a ISO/TSI6946:2002. ASICentrum dlouhodobě spolupracuje s vysokoškolskými pracovišti v České republice.

EM Microelectronic je významným výrobcem integrovaných obvodů, který působí v Marin ve Švýcarsku a patří do skupiny  Swatch Group. Své zkušenosti z návrhu a výroby obvodů s extrémně nízkým příkonem, původně pro hodinky, zhodnotila v řadě dalších aplikací jako RFID, systémy pro automobily, průmysl a zdravotnictví. Pro řadu významných zákazníků z mnoha zemí světa vyrábí ročně více jak 1,5 miliardy čipů.

Swatch Group je nadnárodní korporace podnikající ve výrobě a prodeji hodinek, šperků a hodinkových komponent. Do Swatch Group patří 18 známých hodinkových značek: Brequet, Harry Winston, Blancpain, Glashutte Original, Jaquet Droz, Leon Hatot, Omega, Longines, Rado, Union Glashutte, Tissot, Balmain, Certina, Mido, Hamilton, Calvin Klein watches + jewelry, Swatch a Flik Flak a dvě maloobchodní značky: společnosti Tourbillon a Hour Passion. Výrobní společnosti skupiny rovněž dodávají komponenty a elektronické systémy třetím stranám pro užití v hodinářském průmyslu i mimo něj. Její značka Omega je na špici v oblasti oficiálního měření času a zpracování dat při význačných mezinárodních sportovních událostech, jako tomu bylo při většině Olympijských her během poslední dekády. Skupina Swatch Group má výjimečnou emotivní kulturu. Krása, smyslnost a emotivita je součástí hodinek stejně jako nejnovější technika, kvalita a přidaná hodnota na zápěstí zákazníka. Obojí, emotivní poezie i inovativnost, hraje aktivní roli ve vztahu k zákazníkům. Swatch Group založil v r. 1983 Nicolas G. Hayek. Od té doby obrat skupiny Swatch Group mnohonásobně vzrostl. Skupina zaměstnává 35 700 osob v padesáti zemích. Hrubý prodejní obrat skupiny dosáhl v roce 2016 hodnoty 7 553 miliónů CHF.

SLUŽBY A PRODUKTY

více se dozvíte zde